Barakude spustile branu na Savi

Vaterpolisti Hrvatske savladali su Grčku sa 13:8 (3:3, 2:3, 4:0, 4:2) i zakazali polufinale Evropskog prvenstva sa Mađarskom.

Djelovalo je u prvom poluvremenu da će neizvjesnost trajati do poslednjeg sekunda, ali su Barakude u drugom poluvremenu spustile branu na Savi i potopili Helene.

U prvom poluvremenu su se rivali smjenjivali u vođstvu, a Grci pogotkom Aleksandrosa Panapastasijua, pet sekundi do odlaska na odmora poveli 6:5. Nakon toga su domaćini završili sve prilaze ka golu Marka Bijača i sa osam vezanih pogodaka osigurali ubjedljivu pobjedu – 13:6.

Prazan hod Vlahosove ekipe od 13,42 minuta prekinuo je Papanastasiju, dva minuta i 23 sekunde prije kraja. Nakon toga je Stilijanos Argiropulos postavio konačan rezultat.

Jerko Marinić-Kragić je sa četiri pogotka bio najefikasniji u pobjedničkom timu, dok su u poraženoj ekipi samo Argiropulos i Papanastasiju dva puta zatresli mrežu.