RUMUNI PALI TEŽE OD OČEKIVANOG

Crna Gora je na Olimpijskim igrama

Vaterpolisti Crne Gore igraće na Olimpijskim igrama u Parizu! Ajkule su sa 12:9 (3:5, 4:1, 2:2, 3:1) savladale Rumuniju. Ponovo nisu blistali naši vaterpolisti, ali pobjeda je osigurana i samim tim je obezbijeđen glavni cilj Svjetskog prvenstva u Dohi.

Protivnik u četvrtfinalu biće evropski prvak Španija.

Očajan ulazak u meč imale su Ajkule. Rumunija je u dva navrata tokom prvih osam minuta imala tri gola prednosti (4:1 i 5:2). Potpuno dekoncentrisano izgledali su izabranici Vladimira Gojkovića u bazenu u tim momentima. Sa druge strane, napad Rumunije funkcionisao je gotovo perfektno – od šest šuteva pet je završilo u mreži Petra Tešanovića.

Mnogo bolje je sve izgledalo u drugoj četvrtini. Već do 11. minuta Crna Gora stigla je do poravnanja (5:5), a prvo vođstvo za naš tim stiglo je u 13. minutu poslije gola Konstantina Averke, 7:6, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena. Veliku ulogu u crnogorskom preokretu imao je Draško Brguljan koji je podigao nivo timske odbrane i agresivnosti sa dvije ukradene lopte.

Treći period je počeo brzim izjednačenjem Rumuna preko Tudora Fulee, ali je naš tim golovima Vasilija Radovića i Alekse Ukropine po prvi put stigao na dva gola viška (9:7). Nekoliko napada da se odlijepe na tri gola razlike i možda prelome meč imali su tokom treće dionice, ali nijedan napad nije iskorišten, a Rumuni su uspjeli i da smanje na 9:8 pa se tim rezultatom ušlo u posljednjih osam minuta.

Golom Ukropine iz peterca početkom posljednje dionice ponovo smo otišli na dva razlike. Ipak, spreman odgovor je imala Rumunija koja je ponovo prišla na gol zaostatka, a imali su i napad za egal. Na četiri i po minuta ključnu ulogu imao je Vlado Popadić. Prvo je ukrao loptu, potom preplivao gotovo cijeli bazen, a onda zakucao loptu u mrežu Rumuna. Na 64 sekunde do kraja Dušan Matković je riješio pitanje pobjednika golom koji nas je odveo na 12:9.

Po peti put u istoriji vaterpolisti Crne Gore će igrati na Olimpijskim igrama.

Najefikasniji u našem timu bili su Konstantin Averka i Miroslav Perković sa po tri gola. Dva je dodao Aleksa Ukropina, a po gol su dodali Aljoša Mačić, Vlado Popadić, Dušan Matković i Vasilije Radović.

Tudor Fulea je kod Rumunije bio najefikasniji sa tri gola.