AUSTRALIJAN OPEN

Polufinale

Novak Đoković prvi je polufinalista Australijan Opena.

Reket broj jedan bijelog sporta u četvrtfinalu je pobijedio Amerikanca Tejlora Frica 3:1 (7:6, 4:6, 6:2, 6:3) i u borbi za finale boriće se sa boljim iz meča Janik Siner Andrej Rubljev.

U prvom setu viđena je velika borba usred Melburna. Fric se odlično držao, ali je Đoković ipak u taj-breku uspio da stigne do vođstva. Međutim, 12. nosilac je u drugom setu uspio na samom startu da oduzme servis renomiranom suparniku i potom izjednači na 1:1 u setovima.

No, to je očigledno samo probudilo dodatni motiv desetostrukog osvajača Australijan opena, pa je Đoković u sljedeća dva seta lako razoružao servis protivnika, fizički ga progutao i na kraju ostvario trijumf vrijedan novog polufinala na putu do rekordne 11. titule u zemlji kengura.

Podsjetimo, Đoković je rekorder sa 24. osvojena Gren slem turnira, a sada lovi nevjerovatni 25. trofej.

U preostalim četvrtfinalnim duelima igraju Karlos Alkaraz (2) i Aleksander Zverev (6) te Hubert Hurkač (9) i Danil Medvedev (3).