MILORAD KRUNIĆ

“Iskusne igračice su bile na nivou, najmlađe su dobro reagovale”

Ženska odbojkaška reprezentacija Crne Gore savladala je na startu CEV Srebrne Lige Farska ostrva 3:0 (25:13, 25:10, 25:15) i tako poslala jasnu poruku reprezentaciji Gruzije sa kojom će se naše djevojke sastati u nedjelju.

Milorad Krunić zadovoljan je izdanjem svoje ekipe koja ni u jednom trenutku pobjedu nije dovodila u pitanje.

Čestitam mojim curama na pobjedi na otvaranju ovogodišnje Srebrne lige. Iza nas je jedna dobra utakmica gdje smo samo prvi set odigrali u kontinuitetu bez izmjena. U drugom i trećem setu smo dali priliku mladim igračicama koje su budućnost naše odbojke, i sasvim su dobro reagovale. Mislim da večina njih nije ni sanjalo da će biti u sastavu, a ne da će ući u igru“.

Selektor stavlja akcenat na dobar odnos debitantkinja, i smatra da su prebrodile početni strah.

“Dobile su priliku da osjete i prebrode taj prvi strah, i nadam se da će dobijati što više samopouzdanja kako budu dolazile utakmice i pobjede. Ostatak ekipe, iskusne seniorske igračice bile su na nivou, i nadam se da ćemo protiv Gruzije pružiti bolju partiju nego danas“, zaključio je Krunić.