Potop

Ni treću godinu nakon bronze u Budimpešti vaterpolisti Crne Gore nisu uspjeli da odu dalje od četvrtfinala na nekom velikom takmičenju. Ajkule su u borbi za polufinale na Evropskom prvenstvu u Zagrebu poražene od Italije sa 14:8 (4:3, 0:5, 1:3, 3:3).

Odigrali su naši momci samo prvu četvrtinu na visokom nivou, diktirali tempo i vodili 4:3 poslije gola Marka Mršića.

Nakon toga je uslijedio totalni raspad sistema. Stao je naš napad, Setebelo je drugu četvrtinu riješio u svoju korist rezultatom 5:0 i već na poluvremenu trasirao put ka polufinalu (8:4).

Đuro Radović je iz peterca na startu trećeg kvartala prekinuo crnih 9,13 minuta. Isti igrač je na startu poslednje četvrtine pogodio prvi put sa igračem više nakon sedam neupješnih pokušaja izabranika Vladimira Gojkovića, ali je na semaforu pisalo velikih 11:6 za Azure i nazirao se potop.

Nakon pogotka Franćeska di Fulvija na dva minuta i 27 sekundi do kraja utakmice Petar Tešanović i drugovi su bili i na minus sedam (7:14).

Đuro Radović je jedini postigao dva gola u našem timu. Mrežu Del Lunga su tresli još Jovan Vujović, Stefan Vidović, Aleksa Ukropina, Vladan Spaić, Dušan Matković i Mršić.

Edoardo di Soma je sa četiri pogotka bio najefikasniji u pobjedničkom timu.

Vaterpolisti Crne Gore će naredni meč igrati u nedjelju protiv Rumunije za plasman od 5. do 8. mjesta dok će Italijani u polufinalu na Španiju. Drugi polufinalni par čine evropski prvak Hrvatska i svjetski šampion Mađarska.