ODBOJKA / BUDVA PREMIJERNO U SUPERLIGI

“Pravo vrijeme za uspjeh naše mlade ekipe”

Odbojkašice Budve od naredne sezone po prvi put u istoriji kluba igraće u EPCG Superligi. Budvanke su sinoć u Pljevljima osvojile dva seta u revanš meču protiv Rudara, koja su im bila dovoljna da izbore plasman u najviši rang takmičenja. Utakmica je završena rezultatom 3:2 (25:18, 25:19, 21:25, 19:25, 15:6) za Rudar.

Nakon što su odbojkašice Budve izgubile dva uvodna seta od Rudara rezultatom 25:18, 25:19, uslijedilo je “buđenje” Elene Čolaković i saigračica. Mlade Budvanke su prvo dobile treći set, a onda u četvrtom prava drama. Rudar je kontrolisao od početka ovaj set i vodio čak 17:9, očekivao se “zlatni set”, a onda se desio neshvatljiv pad u igri Rudara i nevjerovatna serija Budve za preokret i plasman u EPCG Superligu. Peti set, koji nije imao rezultatsku težinu, pripao je Rudaru,15:6, za konačnih 3:2.

“Veoma zanimljiva utakmica. Rudar je poveo 2:0. Međutim, imali smo snage da uzmemo taj drugi set, koji nam je bio dovoljan za Superligu. Zahvalio bih se mojim djevojkama, odnosno djevojčicama koje su 2008. godište, kompletna ekipa. Nadam se da ćemo u Superligi pokazati ono što znamo. Neko kaže da je uspjeh došao možda malo ranije, ali nije. Pravo je vrijeme. Nadamo se novim pobjedama u Superligi i dobrom učestvovanju”, naglašava trener Časlav Đurović.

Rudar će, kao i Mediteran koji je ranije kao poslednjeplasirani izgubio status superligaša, naredne sezone igrati u EPCG Prvoj ligi, dok su novi članovi najvišeg ranga takmičenja Gimnazijalac i Budva.

Rudar – Budva 3:2

(25:18, 25:19, 21:25, 19:25, 15:6)

Pljevlja – SC “Ada”. Gledalaca:250. Sudije: Dragana Vučinić i Milanka Purović.

Rudar: Bueno, Čakar, Martines, Gazdić, Avdović, Jasmin, T. Smolović, Vraneš, Marković, M. Smolović, Manot, Martinović, Petrović (libero), Novović (libero). Trener: Nataša Marković.

Budva: Kažanegra, Rajković, Čoković, Nikolić, Vukčević, Zvicer, Dakić, Čolaković, Miličić, Vukotić, Franeta, Mitrović, Đuričić (libero), Liješević (libero). Trener: Časlav Đurović.