STONI TENIS

Radović odbranio titulu

Crnogorski stonoteniser Filip Radović pobjednik je međunarodnog parastonoteniskog turnira Montenegro 2024 u Podgorici.

On je danas u finalnom meču kategorije S10 pobijedio Luku Bakića 3:0, po setovima 11:6, 11:8 i 11:3.

To je Radoviću drugi trofej sa podgoričkog turnira, nakon što je bio najbolji i prošle godine.

Radović je ranije danas u polufinalnom meču eliminisao Čileanca Manuela Felipea Ečavegurina 3:2
(11:4, 11:9, 9:11, 5:11 i 11:2).

Nastup među četiri najbolja izborio je kao prvoplasirani u grupi pobjedama protiv Brazilca Viktora Santoša 3:0 (11:4, 11:3 i 11:3) i Britanca Kupera Flinta 3:0 (11:7, 11:5 i 11:6).

Nikad nije lako osvojiti turnir, iako je možda bio slabiji nego što smo navikli. Bila su tri igrača iz prvih deset i Ečavegurin, koji je 11. na Svjetskoj rang listi. Trebalo je pobijediti sve rivale, a koliko je teško vidjelo se u polufinalu koje sam dobio nakon pet setova. Vodio sam 2:0 i 4:0 u trećem setu”, kazao je Radović agenciji MINA.

Bakić, koji je prije dvije godine osvojio trofej, do finala došao je bez izgubljenog seta.