ROLAN GAROS

Zverev zakazao veliki okršaj sa Alkarazom

Poznat je i drugi finalista Rolan Garosa. Aleksander Zverev je sa 3:1 bio bolji od Kaspera Ruda. Njemac je po setovima slavio – 2:6, 6:2, 6:4, 6:2.

Popularni Saša tako je zakazao finale u nedjelju protiv Karlosa Alkaraza koji je ranije danas bio bolji od Janika Sinera sa 3:2.

Počelo je košmarno za Zvereva, a bajkovito za Ruda. Norveški teniser je ranim brejkom došao do ekspresnih 3:0 u prvom setu. Bez ikakvih problema čuvao je svoj servis, a na rezultatu 5:2 napravio je još jedan pritisak na servis Njemca i sa laganih 6:2 okončao prvi dio igre.

Činilo se kao da bi Rud večeras mogao da izbori treće finale Rolan Garosa u svojoj karijeri, ali baš u tom momentu Zverev se probudio.

Na samom početku drugog seta oduzeo je servis Rudu po prvi put na meču i kao da mu je to pomoglo da “uđe” u ovaj meč i krene da igra onako kako zna. Brzo je došao još jedan brejk raspucanog Aleksandera i sa 6:2 u drugom setu Zverev je uzvratio istom mjerom Rudu te poravnao na 1:1.

Pretpostavilo se da će upravo treći set biti prelomni za cijeli meč – tako je i bilo. Zverev je bio bolji i u tom dijelu igre. Prvi je došao do brejk lopti u trećem gemu, ali ih nije iskoristio. Međutim, ono što je tada propustio u petom gemu trećeg seta nije. Napravio je brejk, odmah ga potvrdio i poveo sa 4:2. Kada je pri rezultatu 5:4 servirao za osvajanje seta ruka je malo zadrhtala. Rud je došao do brejk šanse, ali je nije iskoristio, a na krilima tog samopouzdanja Zverev dolazi do potpunog preokreta i vođstva od 2:1 u setovima.

Četvrti i ujedno posljednji set bio je formalnost. Odmah na startu četvrti reket svijeta je brejkovao Norvežanina i uz još jedan brejk u samom finišu seta rutinski priveo meč kraju.