OLIMPIJSKE IGRE

Adžo mora da se vadi protiv Skandinavki

Rukometašice Slovenije, koje sa klupe predvodi crnogorski trener Dragan Adžić, doživjele su težak poraz u 3. rundi grupne faze Olimpijskih igara od Njemačke – 41:22.

Za Adžov tim ovo je drugi poraz nakon što ih je u prvom kolu savladala Danska (27:19). Imaju i pobjedu nad Južnom Korejom, 30:23.

Danas su Slovenke uspjele da ispariraju 13 minuta kada su i posljednji put povele (5:4) golom Elizabete Omeregi.

Poslije toga sve je bilo u znaku Njemica. Ubjedljivih 16:9 na poluvremenu i bilo je jasno da će Adžićeve izabranice teško do nekog čuda. U drugom dijelu meča prednost Njemačke je samo rasla do maksimalnih +19 što je bila i razlika na kraju.

Adžić i njegov tim će izlaz iz grupe A tražiti na najteži mogući način. Očekuju ih susreti sa skandinavskim dvojcem – Norveškom i Švedskom.