“Mlade igračice su se odlično pokazale”

Crnogorske rukometašice bile su ubjedljive sinoć na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv selekcije Turske – 39:23.

Golmanka naše reprezentacije, Marta Batinović, bila je posebno zadovoljna drugim poluvremenom.

Kad smo počeli da igramo odbranu u drugom poluvremenu sve je izgledalo super. Baš sam srećna što smo ovako završili. Dosta mladih djevojaka je dobilo šansu, sve smo se upisale, tako da stvarno lijepa utakmica i atmosfera u Podgorici“, započela je golmanka.

Izazovna godina je pred crnogorskim rukometašicama.

Sad nas čeka prvo Bugarska, pa Svjetsko prvenstvo, pa kvalifikacije za Olimpijske igre, stvarno je izazovna godina pred nama. Mlada smo ekipa koliko možemo biti, zaista je velika razlika u godinama između igračica. Nema tu više puno onih starijih igračica, tako da se mlade moraju što bolje uklopiti. Danas su se stvarno dobro pokazale i nadam se da će dobiti što bolju priliku u Bugarskoj

Smatra da su golmanke dale dodatnu energiju timu.

Golmanke uopšte nisu mlade, ali mislim da smo dale tu neku našu energiju da imaju vjeru da ćemo mi da odbranimo i da smo zaista zasluženo pobijedili

Našu selekciju od 30. novembra očekuje Svjetsko prvenstvo koje će se održati u Danskoj, Švedskoj i Norveškoj. Ipak, fokus je trenutno na Bugarskoj koja je velika nepoznanica.

Čeka nas naporan posao. Svaka ekipa koja dođe tamo nije nimalo lako, najbitnije da idemo stepenicu po stepenicu, sad nas očekuje Bugarska, možda nisu toliko kvalitetna reprezentacija, iskreno ne znamo baš ništa o njima, nadam se da ćemo tu proći bez nekih poteškoća i povreda. Najbitnije je da budemo zdrave i da spremne dočekamo Svjetsko prvenstvo“, zaključila je Batinović.

Rukometašice Crne Gore će u narednom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u nedjelju gostovati Bugarskoj.