EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠE

Islanđani prvi put savladali Hrvatsku i ostavili je i bez teoretskih šansi za polufinale

Hrvatski rukometaši izgubili su i teoretske šanse da se plasiraju u polufinale Evropskog prvenstva u Njemačkoj, pošto su u pretposlednjem kolu Grupe 1 poraženi od Islanda 30:25 (18:16).

Hrvatska je igrala odlično u prvom poluvremenu. Kontrolisala je dešavanja na parketu, vodila je sa 9:5, 18:15, ali je u nastavku potpuno stala. Island je podigao nivo igre u oba smjera, a ključna je bila serija 6:0 za 31:25 Islanđana tokom koje Kauboji skoro sedam minutu nisu uspijevali da nađu put do mreže.

Island su do prve pobjede nad Hrvatskom na šampionatima Starog kontinenta predvodili Bjarki Elison sa osam, te Aron Palmerson i Odin Rihardson sa po šest golova. Rihardson je imao stoprocentnu realizaciju šuteva 6/6.

Kod Hrvatske, Marin Jelenić je postigao šest, Domagoj Duvnjak, Luka Cindrić, Luka Klarica, Veron Načinović i Zvonimir Srna po četiri gola.

Za igrača utakmice proglašen je golman Islanda Bjergvin Gustavson koji je upisao 12 odbrana.