KUP CRNE GORE ZA RUKOMETAŠE

Ko kaže da 13 nije srećan broj – Lovćenu dupla kruna nakon drame!

Lovćenu i drugi trofej u sezoni, Foto: Stefan Ivanović/Matchlens

Poslije prvenstva, rukometaši Lovćena osvojili su trofej i Kupa Crne Gore – Cetinjani su u finalnom meču, čiji je domaćin bila Bemax arena, savladali Budvansku rivijeri Budvu rezultatom 31:29 (18:12).

Još na startu drugog poluvremena, kada je semafor pokazivao šest razlike u korist crnogorskog šampiona, stekao se utisak da ćemo gledati jednosmjerno finale. Ali Budvani su čvrstom odbranom u finišu utakmice istopili protivnikovih +4 u posljednjih šest minuta i gledali smo izuzetnu dramu u kojoj je favorit ipak izborio za trofej.

Osvajač je do finala stigao preko Budućnosti 33:24, dok je ekipa sa primorja bila bolja od Rudara 24:18.

Lovćenu je to 13. pehar Kupa, dok su Budvani ostali na jednom, koliko ih imaju još Partizan, Berane, Sutjeska i Komovi.

<<< Rudar parirao 15 minuta, Budućnost rutinski osvojila Kup

Junak trijumfa je Luka Vujović golom na 40 sekundi prije kraja nakon asistencije Perišića. Fenomenalni Đorđo Peruničić smanjio je svojim desetim pogotkom na utakmici na 18 sekundi do kraja, nedovoljno za produžetke.

Konačnih 31:29 postavio je iskusni Bogdan Petričević probivši presing Budvana.

U Lovćenu je najefikasniji bio Ivan Perišić sa devet golova, dok ih je reprezentativac Filip Krivokapić postigao šest. Kod Budvana, pomenuti Peruničić zaustavio se na deset pogodaka.

Pehar pobjedniku, odnosno kapitenu Lovćena Mirku Radoviću uručio je prvi čovjek Rukometnog saveza Petar Kapisoda.