PRVA OD DVIJE PROVJERE

Lavovi bez milosti prema Gruziji

Rukometaši Crne Gore savladali su Gruziju rezultatom 34:20 (19:11) u prvom od dvije kontrolne utakmice u podgoričkoj dvorani Verde.

Izabranici Vlada Šole pitali su se sve od početka do kraja meča. Gruzini su imali samo startno vođstvo, nakon čega su domaći serijom 7:0 poveli 8:2 već u 10. minutu.

Učesnici poslednjeg Evropskog prvenstva su prišli na 8:11 u 19. minutu, ali je to bilo praktično sve što su uradili u predgrađu Podgorice.

Lavovi nisu imali milosti prema gostima, pa je prednost rasla do maksimalnih plus 15 u 56. minutu (33:18).

Luka Radović je bio najefikasniji sa osam golova, dok je Stefan Čavor postigao četiri.

Debitanti u seniorskoj reprezentaciji, Milorad Bakić i Filip Krivokapić postigli su četiri, odnosno tri gola.

Nebojša Simić je branio u prvom poluvremenu i upisao šest, a Nikola Matović i Haris Suljević u nastavku. Matović je odbranio četiri, a Suljević jedan šut.

Isti rivali će se sastati sjutra na istom mjestu u 14 sati.