SARA BURIĆ ZA LOB SPORT

“Nedostatak koncentracije u ključnim momentima nas je koštao”

Ženska juniorska rukometna reprezentacija Crne Gore doživjela je danas prvi poraz na šampionatu svijeta u Sjevernoj Makedoniji za igračice do 20 godina. Mlade Lavice poklekle su pred reprezentacijom Portugala – 34:31.

Tako će naš tim u glavnu fazu takmičenja otići sa drugog mjesta i u narednoj rundi ukrstiti sa Islandom i pobjednikom duela Sjeverna Makedonija – Angola.

Poslije meča za portal Lob Sport govorila je Sara Burić koja je danas tri puta pogodila mrežu Portugalki iz pet pokušaja.

Dobro smo otvorile meč i držale ritam do samog kraja prvog poluvremena. Međutim određene tehničke greške i promašeni ziceri su nas koštali poraza u današnjoj utakmici“, započela je Burić.

Burić u borbi sa portugalskom igračicom. (Foto: IHF)

Smatra da postoji nekoliko uzroka za poraz. Prije svega ističe nedostatak koncentracije u ključnim momentima.

Dosta je uzroka poraza. Prije svega nedostatak koncentracije u određenim ključnim trenucima. Takođe, imale smo dosta grešaka u napadu iz kojih smo potom primale lake golove na drugoj strani. Bilo je i puno promašenih zicera u drugom poluvremenu“.

Portugal je jako dobra ekipa koja je na prošlom Evropskom prvenstvu bila četvrta. Vidjele su mlade Lavice da mogu sa svima da igraju. Burić naglašava da je u timu energija i dalje odlična.

Zaista vjerujemo da možemo do četvrtfinala. Odlična energija vlada u ekipi, ali isto tako i umor. Ipak to ne znači da ćemo lako riješiti naredne utakmice. Vjerujem u svoju ekipu i mislim da možemo da pružimo još više“.

Glavna faza takmičenja počinje u ponedjeljak, a prvi rival će biti Island.

U ponedeljak slijedi Island – utakmica na koju se moramo fokusirati maksimalno. Potrudićemo se da ispravimo greške koje su se dešavale danas i ostvarimo važnu pobjedu na startu druge faze Svjetskog prvenstva“, zaključila je Burić.