“Nismo otvorili utakmicu kako smo planirali, ali pobjeda najvažnija”

Crnogorske Lavice večerašnjom ubjedljivom pobjedom nad Paragvajem (41:26) osigurale su plasman u drugu fazu Svjetskog prvenstva.

Igra na početku meča nije bila na nivou, a posebno je bilo defanzivnih propusta. Tanja Ivanović, koja je proglašena za igračicu utakmice, svjesna je toga, ali smatra da se nakon neugodnog starta sve postavilo na svoje mjesto.

Najbitnije da smo pobjedili. Nismo otvorili utakmicu kako smo se spremali i planirali, dok smo osjetili protivnika, ali kasnije se sve postavilo na svoje mjesto, stekle smo ritam i zato je rezultat na kraju ovakav. Mislim da smo trebale da primimo koji gol manje, ali popravićemo utisak sljedeći put. Iskoristili smo ova dva meča da svaka djevojka dobije minutažu. Svaka je dala maksimum i iskoristila minute onako kako je trebalo, to nam je pomoglo da se malo uigramo i pripremimo za Mađarsku“, kazala je naša reprezentativka.

Slijedi okršaj sa Mađarskom, najzahtjevniji u ovoj prvoj fazi takmičenja.

Igrala sam u Mađarskoj, pa dosta tih igračica znam i igrala sa njima. Jedna jako dobra ekipa koja igra brz rukomet, takođe imaju male bekove, fintere, na koje treba obratiti pažnju. Treba da nastavimo sa našom igrom, da pokažemo čvrstu i jaku odbranu i da ne damo na sebe“, zaključila je Ivanović.

Zadovoljna i srećna zbog pobjede bila je i Jelena Vukčević koja je na svom debiju na velikim takmičenjima za A selekciju upisala i jedan pogodak.

Zadovoljne smo pobjedom. Drago mi je što imam podršku od svih igračica, svih ljudi iz stručnog štaba, to osjećam i još više sam srećna zbog toga, a ovo je nešto što sanjam od početka svoje karijere. Išle smo utakmicu za utakmicu i ovaj prvi cilj je ispunjen, bilo je teško na početku, dalo se primjetiti, ali smo poslije našle ritam i iznijele utakmicu kako treba i ostvarile željeni rezultat. Idemo dalje, analiziramo protivnike i spremamo se da što bolje uđemo u sljedeće mečeve. Ove dvije pobjede su uvertira za ono što nas čeka. Dobar početak i vjetar u leđa pred Mađarsku, ući ćemo 100% u meč i fokusiranije nego sad“, rekla je Jelena Vukčević.