KVALIFIKACIJE ZA OI

Njemice rutinski protiv Adžićeve Slovenije

Pobjedom Njemačke nad Slovenijom startovala je grupa 3 kvalifikacija za Olimpijske igre. Domaćin turnira u Ulmu slavio je rezultatom 31:25.

Drugi meč u ovoj grupi igraju Crna Gora i Paragvaj od 20 časova i 15 minuta, a naš tim je apsolutni favorit u toj utakmici.

Već u prvih 10 minuta utakmice Njemice su se odlijepile na 6:3. Ipak, serijom 3:0 Slovenija se vratila u potpuni egal relativno brzo.

Izabranice Dragana Adžića nikako nisu uspijevale da dođu do prednosti, a prednost domaćina rasla je i do pet golova viška u 27. minutu – 16:11. Na poluvremenu bilo je 17:14 za Njemice.

U drugom poluvremenu nije bilo previše drame. Slovenija je samo jednom i to u 39. minutu prišla na dva gola zaostatka (18:16). Brzo se odvojila Njemačka i na kraju meč rutinski privela kraju sa najubjedljivijom razlikom koju su imale na meču – 31:25.

Crna Gora svoj drugi meč u kvalifikacijama igra upravo protiv Njemačke i to u subotu od 14 časova i 15 minuta.

Njemačka – Slovenija 31:25