SVJETSKO PRVENSTVO

Portugal poslije preokreta nanio prvi poraz mladim Lavicama

Ženska juniorska rukometna reprezentacija Crne Gore doživjela je prvi poraz na Svjetskom prvenstvu za igračice do 20 godina koje se održava u Sjevernoj Makedoniji. Od mladih Lavica danas su bile bolje Portugalke rezultatom 34:31.

Tako će naš tim u glavnoj rundi ukrstiti koplja sa dvije prvoplasirane ekipe iz grupe H – Island trenutno ima četiri boda, dok će Sjeverna Makedonija i Angola odlučivati u direktnom okršaju o drugom putniku u glavnu rundu.

Ponovo je bilo problema u odbrani, nekih olako primljenih golova, koji su na kraju i koštali tim Igora Markovića.

Čini se da je Crna Gora svoju šansu ispustila u samom finišu prvog poluvremena. Naime, poslije fenomenalnog otvaranja i vođstva od 4:0 Lavice su malo popustile i Portugal je brzo uhvatio priključak, a u dva navrata i vođstvo (5:4 i 6:5). Ipak, sve je u većem dijelu prvog poluvremena bilo u znaku Crne Gore.

U posljednja dva minuta prvog dijela igre Crna Gora je ušla sa tri gola razlike, međutim, već do poluvremena sve je bilo ispušteno. Serijom 3:0 Portugal se vratio u potpuni egal.

Na startu drugog perioda golovima Jelene Vukčević i Ivane Vujadinović naš tim je posljednji put vodio (19:18). Pri rezultatu 23:23 činilo se da Crna Gora može do velike pobjede, ali ispostaviće se da je to bio posljednji egal u ovom meču. Današnji rival našeg tima se brzo odvojio i prednost Portugalki se kretala između dva i tri gola razlike do samog kraja.

Jelena Vukčević je bila najefikasnija u našem timu sa 10 golova, dok su po pet postigle Ivana Vujadinović i Nikolina Marković.