RUKOMETAŠICE POSLIJE TRIJUMFA

“Ušle smo opušteno u drugo poluvrijeme, najvažnija je pobjeda”

Sve je išlo savršeno za žensku rukometnu reprezentaciju Crne Gore u prvom poluvremenu večerašnjeg duela sa Srbijom. Ipak, veliki pad u drugom dijelu igre dozvolio je domaćinu da se potpuno vrati u meč i uvede ga u neizvjesnu završnicu.

Lucidnost i genijalna akcija Tatjane Brnović i Itane Grbić u posljednjem napadu Lavica riješila je utakmicu – 31:30. Tako je obezbijeđen plasman na Evropsko prvenstvo.

Svjesna pada u igri koji se dogodio tokom drugog poluvremena bila je i naša najbolja igračica večeras, Matea Pletikosić.

“Mislim da smo otvorile meč jako dobro i odigrale kako treba. U drugo poluvrijeme smo ušle malo opuštenije, imale smo neke greške i pale smo u odbrani, ali najvažnije da smo pobijedile. Ući ćemo u sljedeći meč sa još većom željom zato što igramo kući i sigurno ćemo imati dobru podršku”, rekla je Matea koja je čak devet puta zatresla mrežu Srbije.

Kritična je bila i kapitenka Marina Rajčić. Ipak, nada se da će se sve greške ispraviti već u nedjelju kada od 18 časova igramo drugi meč u grupi sa Srbijom.

Otvorile smo dobro meč što nam je olakšalo dosta u drugom poluvremenu, ali opet smo imale dosta grešaka u vraćanju i odbrani, ali ispravićemo to u sljedećoj utakmici. Mislim da će ta utakmica biti bolja, igramo kod kuće i ispravićemo greške koje smo danas imale, nadam se boljoj utakmici u nedjelju. Lakše je da se sa greškama nosimo kada pobijedimo utakmicu, lakše je sada sagledavati šta smo mogle bolje i pripremićemo se mnogo bolje za nedjelju“, istakla je Marina.

Lavice su bile svjesne da se Srbija neće predati poslije loših prvih 30 minuta.

Svjesne smo bile da se Srbija bori svih 60 minuta i da neće biti lako i da ništa nije gotovo poslije prvog poluvremena. Srećne smo zbog dva boda, očekujemo Srbiju u nedjelju kući i nadamo se pobjedi uz naše navijače“, kazala je Ivana Godeč.