ŽELJEZNIČAR - ZRINJSKI 0:0

Crnogorski okršaj na Grbavici bez pobjednika

Krcate tribine na Grbavici, FOTO: FK Željezničar

Osim naše, nastavila se i liga Bosne i Hercegovine, a ekipa Željezničara, koja se grčevito bori za opstanak, uspjela je da osvoji važan bod protiv Zrinjskog (0:0) aktuelnog šampiona kojeg sa klupe predvodi naš Željko Petrović.

Crnogorskih internacionalaca bilo je i u domaćoj ekipi – štoper Nemanja Cavnić i lijevi bek Stefan Radinović imali su odličan debi pred krcatim tribinama Grbavice.

<<< Defanzivac iz Mladosti Lob.bet prešao u Željezničar

<<< Crnogorac za jaču odbranu posrnulog velikana

Cavnić, nekadašnji štoper Zete, uspio je da zaustavi ubjedljivo najboljeg igrača bosno-hercegovačke lige, Nemanju Bilbiju, dok je Radinović u 60. minutu mogao da bude heroj, fantastično je centrirao, ali Haris Ovčina nije uspio da pogodi mrežu.

Imao je i Petrovićev tim nekoliko prilika, pogotovo u drugom dijelu prvog poluvremena, kada je Željezničar uz borbenost i vrhunsku podršku sa tribina uspio da sačuva mrežu.

U narednom kolu Zrinjski će ugostiti Igman, dok će Cavnić i Radinović na megdan Širokom Brijegu.

“Nijesmo zadovoljni rezultatom, ali više nijesmo ni zaslužili”, rekao je Petrović nakon utakmice i podvukao da se ne obazire na činjenicu da Borcu najviše odgovara remi – Banjalučani bi eventualnom pobjedom nad Tuzlom bili neuhvatljivi za Zrinjski:

“Mi treba da igramo pošteno i da gledamo samo sebe. Drugi neka rade šta god hoće. Važno je i da se sudi pošteno.”