PREMIJER LIGA / 36. KOLO

Halandova predstava za nastavak trke

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Vulverhempton 5:1 u 36. kolu Premijer lige, a pažnju je na sebe sa četiri gola skrenuo sjajni Norvežanin Erling Haland.

Ovom pobjedom Građani nastavljaju trku za Arsenalom koji ima samo bod više, ali i utakmicu viška.

Sa 25 golova Haland je sada prvi na listi strijelaca sa 25 golova, dok mu je prvi pratilac Kol Palmer koji ima 21 pogodak na svom kontu.

Haland je već u 12. minutu iz penala donio prednost ekipi Pepa Gvardiole, a zatim je do kraja prvog dijela još dva puta tresao mrežu. Prvo u 35. minutu, a zatim je u nadokandi igre ponovo bio precizan sa bijele tačke.

Gosti su u 53. minutu stigli do pogotka preko HiČan Hvanga, ali je svega 60 sekundi nakon toga Haland ponovo matirao Žozea Sa i tako vratio tri gola prednosti Sitiju.

Domaćin je do kraja utakmice uspio da upiše još ubedljiviju pobjedu jer se u strijelce upisao u Hulijan Alvarez i tako postavio konačan rezultat.