PORAZ BUDUĆNOSTI POD GORICOM

Mladost Lob.bet nokautirala šampiona!

Maraš slavi gol pod Goricom, Foto: FSCG

U crnogorskom klupskom fudbalu je sve moguće! Ogromno iznenađenje pod Goricom priredila je Mladost Lob.bet savladavši Budućnost 1:2.

Heroj zlatnih bodova za Donjogoričane je dvostruki strijelac Aleksa Maraš, a uz snažnog napadača gostiju briljirao je i kapiten nespornog talenta – Anđelko Jovanović.

Plavi sada imaju tri boda manje od Dečića pred derbi sa Tuzanima u utorak koji u međusobnim okršajima imaju i bolji međusobni skor.

Od prvog sudijskog zvižduka gosti su udarcem Alekse Maraša izazvali aktuelnog šampiona na dvoboj bez garda.

Budućnost je odgovorila ekspresno i efikasno – pogotkom. Atraktivno je Đorđe Despotović krunisao akciju Adnana Orahovca i odličan potez glavom Igora Ivanovića – iskusni napadač volej udarcem cijepa protivničku mrežu.

Već nakon devet minuta semafor našeg najvećeg stadiona pokazivao je 1:1, jer je napadač Mladosti Aleksa Maraš iskoristio pogrešan pas Bodina Tomaševića koji nije stigao da koriguje Orahovac, te iz drugog pokušaja savladao Đorđija Pavličića.

Hrabri Donjogoričani su preko raspoloženog Anđelka Jovanovića, koji je šutirao tik pored stative u 16. minutu, potvrdili da nijesu imali namjeru stroge defanzivne igre.

Kao da je to iznenadilo Podgoričane, dezorijentisano je djelovao vezni red, odbrana potpuno van balansa, pa je Aleksa Maraš iskoristio još jednu neudlučnost mladog Tomaševića i šokirao domaćine – 1:2!

Budućnost se trznula, zaprijetila preko Petra Grbića, atraktivno je pokušao i Miloš Raičković, ali je Suad Ličina bio na visini zadatka.

Mnogo je prostora bilo za goste, svaki kontranapad Mladosti je bila prilika za gol…

Prvo uzbuđenje u nastavku izazvao je Vasilije Adžić, ali centaršut nije uspio da “spakuje” u gol Igor Ivanović – zakasnio je nekoliko centimetara…

Ubrzala je Budućnost, Adžić je bio opasan i u 63. minutu, ali je golman gostiju Ličina odbio pokušaj talentovanog veziste u korner.

Zlatna šansa Plavih u 66. minutu nije pretvorena u gol, Despotović je povratnom poslužio Adžića, na golu nije bilo Ličine, ali jeste borbenog Ognjena Đinovića koji bukvalno spašava goste!

Bio je to signal Mladenu Milinkoviću za totalnu ofanzivu – ulazi napadač Balša Sekulić umjesto Miloša Raičkovića.

Pogodio je Aleksa Maraš i treći put, gol Mladosti je poništen zbog ofsajda. Diskutabilna situacija, jer je u prvi mah izgledalo da je defanzivac Budućnosti igrao loptom prije nego što je u zicer situaciju izašao Maraš…VAR-a, kao što znate, nema u Crnoj Gori.

U 80. minutu je sve moglo da bude gotovo pod Goricom, pogriješio je golman Pavličić, a Maraš bio nepricizan, mada i sebičan jer je trebao da prepusti udarac Jovanoviću koji je bio u boljoj poziciji.

Šansu iz serije stopostotnih imao je i Balša Sekulić, ali borbeni defanzivci Mladosti svim silama su branili gol i opet sa linije otklonili opasnost.

Već drugi put ove sezone Plavi nijesu srušili Mladost pod Goricom. Zaslužena pobjeda Donjogoričana u borbi za opstanak.

Arsenal – Rudar 4:2

Maraš 26, 43, Kordić 31, Milić 90+3 – Bulatović 22, Apija 75(p)

Jedinstvo – Dečić 0:2