SERIJA A, 23. KOLO

Nevjerovatan preokret Lećea

Nevjerovatna završnica desila se na stadionu Via del Mare u 23. kolu italijanske Serije A. Domaći Leće uspio je da dođe do trijumfa tako što je postigao dva gola u dubokoj nadoknadi vremena i upiše velike bodove protiv Fiorentine (3:2).

Francuz Remi Oudin je u 17. minutu sjajno izveo slobodan udarac i matirao golmana Viole Pjetra Teraćijana.

Izjednačili su gosti na startu drugog poluvremena pogotkom Rolanda Mandragore, a onda je Argentinac Lukas Beltran u 67. minutu potpuno preokrenuo rezultat u korist Ljubičastih i djelovalo je da će Leće doživjeti poraz.

Takvog mišljenja bili su svi, sve do 90. minuta, kada je prvo Roberto Pikoli izjednačio, a samo dva minuta kasnije tinejdžer Patrik Dorgu donio veliku radost domaćim navijačima kada je nakon udarca crnogorskog reprezentivca Nikole Krstovića naletio na loptu i postavio konačnih 3:2 za petu pobjedu Lećea u sezoni.

Krstović je odigrao čitav meč ali nije uspio da se upiše u listu strijelaca.

Nakon ove pobjede Leće se nalazi na 13. poziciji sa 24 osvojena boda. Fiorentina je na deobi šeste pozicije sa 34.