2. CFL: Kom u baražu, Zeta u trećem rangu

Igrači Koma slave odlazak u baraž

Završeno je dramatično, posljednje 36. kolo Druge crnogorske fudbalske lige.

Kom je preokretom srušio Podgoricu 3:1 na Zlatici i ne samo da je stigao do baraža za povratak u Prvu ligu, već je na kraju osvojio i drugo mjesto te gurnuo Berane (slobodno u ovom kolu) na treću poziciju, sa koje će tim sa sjevera države takođe u doigravanje za elitu.

Podgorica je vodila na Zlatici od 18. minuta golom Takeru Komija i u tom trenutku imala treće mjesto u džepu, odnosno baraž.

Međutim, u drugom poluvremenu sastav Nedeljka Vlahovića uspio je da stigne do preokreta. Lazar Knežević je vratio stvari na početak u 56, a junak postao Japanac Ajumu Nišimura, koji je potpisao dva gola u 67. i 79. minutu.

Bokelj je bio u kombinaciji za baraž. No, Igalo je najprije šokiralo Kotorane pod Vrmcem golom Alekse Maraša u 33. minutu. Ipak, sastav iz drevnog grada uspio je u nastavku da stigne do trijumfa, a odlučujući gol potpisao je rezervista Balša Globarević u 81. minutu.

Uprkos pobjedi, Bokelj je po ko zna koji put ostao nadomak baraža za Prvu ligu.

Prvi šampion Crne Gore, Zeta, sljedeće sezone igraće u trećem rangu crnogorskog fudbala – Srednjoj regiji. Golubovčani su u goleadi remizirali u Ulcinju sa Otrantom 3:3. Dva puta je Zeta vodila golovima Aleksandra Krstovića i Lazara Rakočevića, a Otrant oba puta poravnavao preko napadača Petra Orlandića.

Ulcinjani su preokrenuli u 59. minutu pogotkom Dejana Pepića iz penala, a gosti stigli do oproštajnog boda u 72. preko Obrada Berdegaja.

Grbalj, koji se sa Zetom borio za izbjegavanje te pretposljednje pozicije za ispadanje (Nikšić se ranije povukao iz takmičenja i ispao), uspio je da osvoji DG arenu, gdje je savladao novog prvoligaša Mladost 4:2 i obezbijedio spas.

Gosti iz Radanovića vodili su 0:2 golovima Eloma Niaveđija u 5. i Vasilija Čavora u 23. minutu. Mladost je smanjila pogotkom kapitena Željka Krstovića tri minuta kasnije. Međutim, u nastavku je Čavor drugim golom na utakmici donio 1:3, a Krstović uzvratio u 81, smanjio reziltat i potpisao svoj 11. gol u sezoni.

Ipak, pobjedu Grblja potvrdio je u 90. minutu Momčilo Popović.

OTRANT-OLYMPIC – ZETA 3:3

Orlandić 43′, 52′, Pepić 59′. penal – A. Krstović 41′, Rakočević 50′, Berdegaj 72′