Poker na Starom aerodromu: Turbo Internacional preko Ibra do Druge lige i istorije

Najmlađi crnogorski klub blizu promocije. Foto: Gru

Najmlađi crnogorski fudbalski klub, Internacional, napravio je, praktično, završni korak prema istorijskom plasmanu u Drugu ligu.

Sastav Zorana Tripkovića u odličnoj, premijernoj utakmici baraža pobijedio je Ibar 4:1 na Trening kampu FSCG-a na Starom aerodromu, čime je obezbijedio premijerni plasman u drugi razred našeg fudbala.

Prvak Srednje regije poveo je već u 5. minutu, iskoristivši poklon gostiju iz Rožaja, doslovno i figurativno. Nakon povratne lopte, golman Ibra Radoš Dubljević nonšalantno je, bez ikakve potrebe, pokušao da dribla pred sopstvenim golom, što je iskoristio hitri Japanac Kjotaka Hosono i ugurao loptu u mrežu za veliko vođstvo i šok za šampiona Sjeverne regije.

To je deveti gol Hosona ove sezone.

Nakon toga sve je bilo lakše za Internacional, koji je u 31. minutu povisio na 2:0. Đorđe Mujović savršeno je pogodio iz slobodnog udarca, potpisao šesti gol u sezoni i bacio suparnika na konopce podgoričkog travnjaka.

Grogirani tim Elvisa Camića od svega nije uspio da se oporavi tokom odmora, čemu svjedoči detalj iz 49. minuta kada su gosti skrivili penal, a isti sigurno realizovao Miro Tomić za svoj sedmi pogodak u sezoni, nedostižnih 3:0 i praktičnu potvrdu trijumfa.

Ipak, deset minuta kasnije mlada ekipa Ibra, u čijem sastavu je igralo osam igrača do 21 godine, stigla je do pogotka. Andrija Gluščević je dobio duel i potom znalački lansirao u zicer saigrača Mirzeta Murića, koji je sa desne strane pronašao suprotni ugao i smanjio rezultat.

Murić je potpisao 13. egzekuciju za Ibar u tekućoj sezoni.

Potom je isti igrač pokušao i sa distance prizemnim udarcem, a golman domaćih Milovan Vujisić vrhovima prstiju skrenuo loptu pored desne stative i spriječio povratak protivnika u utakmicu.

Internacional je od 73. minuta ostao sa igračem manje. Neoprezni Miloš Dragaš je na sredini terena, sa zemlje, vukao suparničkog igrača za dres, a cetinjski arbitar Savo Vujović mu pokazao drugi žuti karton, odnosno crveni.

Međutim, uprkos brojčanoj prednosti uporni Ibar ipak nije uspio da ozbiljnije zaprijeti rivalu, naprotiv. U 93. minutu sjevnulo je brzopotezno odigravanje, nakon čega je Jovan Perišić izašao u zicer te svojim petim golom u sezoni stavio tačku na i – 4:1.

Na taj način turbo Internacional blindirao je zlata vrijednu pobjedu na putu do drugoligaškog karavana.

To je ukupno, računajući prvenstvo Srednje regije, 23. pobjeda Internacionala ove sezone, uz dva remija i bez ijednog poraza. Posada u bijelom postigla je 108, a primila – 8 golova.

Ibar, koji je doživio tek drugi poraz u sezoni, u nedjelju 28. maja dočekuje prvaka Južne regije Lovćen. U toj utakmici Rožajci imaju imperativ pobjede i to sa što većom razlikom. Sa druge strane, ukoliko Cetinjani trijumfuju obezbijediće, zajedno sa Internacionalom, plasman u Drugu ligu uoči njihovoj završnog susreta 1. juna.

Biće to utakmica najstarijeg i najmlađeg crnogorskog fudbalskog kluba.