LIGA ŠAMPIONA / POLUFINALE

BORUSIJA – PSŽ 1:0 Žuti zid odbio sve nalete Parižana

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su Pari Sen Žermen u prvoj polufinalnoj utakmici Lige šampiona sa 1:0.

Prvu ozbiljnu priliku na utakmici imali su domaći. Superprecizno dodavanje Julijana Brandta spojilo je Marcela Sabicera sa golom, ali je u situaciji jedan na jedan iskosa kao pobjednik izašao golman gostiju, Điđi Donaruma.

Uslijedio je miran period. Oprezni su bili i jedni i drugi sve do 36. minuta. Fenomenalna duga lopta štopera Milionera, Nika Šloterbeka, praktično je spojila sa golom Niklasa Filkruga koji svojim trećim golom u 11. utakmici u Ligi šampiona ove sezone dovodi Borusiju u vođstvo.

Mogli su jako brzo domaćini i do drugog gola. U 44. minutu Filkrug je ostavio Sabiceru loptu na volej na nekih 11-12 metara, Austrijanac je oštro šutirao, ali je Donaruma bio spreman.

Drugo poluvrijeme otvoreno je sa čak tri velike prilike za Parižane. U 51. minutu dva puta se tresao okvir gola Borusije, preciznije obje stative po jednom. Prvo je šutirao Kilijan Mbape, a njegov udarac je zaustavila lijeva stativa, da bi u nastavku akcije Ašraf Hakimi pogodio desnu.

Samo pet minuta kasnije ponovo su uzdasi olakšanja zapljusnuli Vestfalen. Fabijan Ruiz je ostao potpuno sam ispred gola Gregora Kobela, ali je glavom tukao pored gola.

Ubrzo su uzvratili i žuto-crni. Na isteku sat vremena igre Džejdon Sančo je probio po strani kao brzi voz, vratio na 10 metara, ali je Filkrug šutirao preko gola.

Uzbuđenja u drugom dijelu igre nastavila su se u 72. minutu. Mbape je na malo prostoru perfektno proigrao Usmana Dembelea, ali je Kobel odlično istrčao, skratio ugao Francuzu i iz neposredne blizine odbrani njegov udarac. Do poravnanja su gosti mogli i u 80. minutu, ali je Dembele sa nekih 12 metara na povratnu loptu Hakimija šutirao preko gola.

Na kraju promjene rezultata nije bilo pa tako Borusija u Pariz nosi gol prednosti. Revanš je na programu 7. maja od 21 čas.