Serija A / 36. KOLO

Lacio ne odustaje od Lige šampiona

Fudbaleri Lacija nemaju namjeru da se zadovolje mjestom koje vodi u Ligu Evrope, već drže korak sa Romom i Atalantom kada je borba za Ligu šampiona u pitanju.

Lacijali su u 36. kolu italijanske Serije A savladali Empoli rezultatom 2:0 i sada imaju 59 bodova, bod manje od gradskog rivala i Atalante, koji se sastaju upravo večeras (20:45).

Golom Patrisija Gila, poznatijeg kao Patrik, domaći su došli u vođstvo u nadoknadi prvog poluvremena. Prije toga Lacio je bio bolji rival, uprkos golu Empolija kada je mrežu tresao Frančesko Kaputo ali iz nedozvoljene pozicije, pa je njegov pogodak poništen.

U nastavku meča domaćin je preuzeo incijativu, u nadi da će što ranije postići gol i ranije riješiti meč, međutim, na pogodak su morali da čekaju do finiša utakmice, odnosno 89. minuta kada je Matijas Vesino pogodio za konačnih 2:0 na asistenciju Pedra.

Crnogorski reprezentativac Adam Marušić imao je takođe kvalitetnu rolu na današnjem meču, a odigrao je čitavih 90 minuta.