STEVAN JOVETIĆ SIJA OD SREĆE

“Osjećaj je fenomenalan, ponosan sam”

Stevan Jovetić od sinoć u svojoj kolekciji ima trofej Lige konferencija.

Njegov Olimpijakos srušio je Fiorentinu (1:0) u Atini i ispisao istoriju. Isto je učinio i crnogorski fudbalski as, koji je od ulaska u igru (72. minut) probudio grčkog velikana te mu ubrizgao energiju da krene naprijed, a potom i golom najboljeg strijelca takmičenja Ajub El Kabi (11 pogodaka) u 116. minutu stigao do besmrtnosti.

Jovetić je u sudijskoj nadoknadi osnovnog dijela igre bio nadomak pobjedonosnog gola protiv svog bivšeg kluba, ali se izvio golman Pjetro Teraćano i raspršio plan sudbine. No, nije spriječio konačno slavlje i crvenu bakljadu na užarenim atinskim ulicama.

Prirodno, Jovetić je bio presrećan nakon utakmice, a njegova šampionska vedrina mogla bi da bude pogonsko gorivo i Crnoj Gori u budućim izazovima.

“Osjećaj je fenomenalan. Prvi osvojeni evropski trofej Olimpijakosa, a prvi je i za mene. Ponosan sam na tim i saigrače. Odlični smo bili tokom cijele sezone i zaslužili smo ovo. Vidjeli ste i kakva je atmosfera bila na stadionu. Veličanstvena noć”, rekao je Jovetić za TNT sports.

Prava drama dogodila se u 116. minutu. VAR je cijelu vječnost provjeravao da li je strijelac El Kabio bio u ofsajdu. Bili su to stresni minuti za oba tima.

“Najprije nisam znao da li provjeravaju ofsajd ili mogući prekršaj. Kada su mi rekli da provjeravaju nedozvoljenu poziciju znao sam da je gol regularan. Takođe, moram da uputim komplimente Fiorentini. Ima sjajan tim, dvije godine zaredom igrala je finale. Želim joj sve najbolje”, naglasio je crnogorski reprezentativac.

Odmah po završetku finala Atina je slavljenički gorjela. Krenula je fešta, koja će potrajati još dugo u gradu Bogova.

“Biće sjajna žurka u Pireju. Jedva čekam”, zaključio je Jovetić, koji je ove sezone postigao osam golova i upisao četiri asistencije za Olimpijakos u 34 odigrane utakmice (1.155 minuta).

Istovremeno, 34-godišnjem napadaču 30. juna ističe jednogodišnji ugovor sa klubom. Prilikom postignute saradnje u septembru u ugovoru je potpisana mogućnost produžetka na još jednu sezonu, što je vrlo vjerovatno da će se i dogoditi.