Ovo je posljednji poraz Mađarske

Mađarska je trenutno reprezentacija s najdužim nizom nepobjedivosti – 11 utakmica.

To je svakako motiv problem, ali i motiv više Crnoj Gori, koja će danas u Budimpešti od 15 sati pokušati da pobijedi svježeg učesnika Eura i nada se trijumfalnoj senzaciji Bugarske protiv Srbije u Leskovcu.

Međutim, Mađari su kompleksan zadatak u svakom pogledu. Selekcija Marka Rosija u seriji od šest pobjeda i pet remija, od čega je tri puta odigrala bez pobjednika u posljednje četiri utakmice. No, svakako je puna samopouzdanja i želi na najljepši način sa svojim navijačima da proslavi odlazak na peto Evropsko prvenstvo.

Posljednji poraz i to na svom stadionu Mađarska je doživjela 26. septembra prošle godine u Ligi nacija. Kobna je bila Italija na Puškaš areni – 0:2. Presing Azura rezultirao je prvim golom u 27. minutu, a strijelac je bio Đakomo Raspadori.

U međuvremenu je golman Đanluiđi Donaruma sprečavao domaće da izjednače, a u 52. minutu Italija je stavila tačku na i. Brajan Kristante je proigrao natrčalog Federika Dimarka, koji je zakucao loptu u mrežu za konačnu pobjedu tadašnje selekcije Roberta Manćinija.

Crna Gora se nada da bi mogla navući italijanski masku i, bez obzira na rezultat u Leskovcu, slaviti u Budimpešti za kraj uzbudljivih kvalifikacija.