VELS - POLJSKA 0:0 (4:5)

Drama za peti uzastopni EURO Poljske

Očekivao se rafal sa obije strane kada je meč između Velsa i Poljske u pitanju. Do finalnog meča za odlazak na prvenstvo Evrope oba tima su došla dominantno, ali u finalu su bili i više nego obazrivi i oprezni.

Tek po koja šansa na obije strane, navela je sudbinu na uvijek nezgodne jedanaesterce, iz kojih je kao pobjednik izašla reprezentacija Poljske koja je slavila 5:4 u seriji i plasirala se peti put zaredom na Evropsko prvenstvo.

Ono što je bilo vrijedno pomena u prvom poluvremenu jeste opasan šut glavom je uputio Ben Dejvis u 17. minutu nakon kornera, ipak rezultat je ostao nepromijenje jer je lopta prošla malo iznad prečke.

Isti igrač postigao je gol u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je Kifer Mur odlično spustio glavom loptu do Dejvisa pred petercem Poljske, a ovaj pogodio mrežu rivala. Međutim, našao se u nedozvoljenoj poziciji.

Igra sa par šansi“. Tako su na društvenim mrežama Velšani opisali prvih 45 minuta.

Vels je prvi prijetio u nastavku i bio bolji rival, ali Vojčeh Ščešnji se iskristalisao kao junak. Mur je u dva navrata šutirao sa desetak metara, ali se golman Juventusa bacio u stranu i uspio da ukroti veoma opasan udarac.

Pri isteku 89. minuta Robert Levandovski je primio odličan pas i šutirao snažno sa velike udaljenosti. Međutim, njegov udarac prošao je malo pored lijeve stative.

Obzirom da je ulog EURO, očekivala se tvrda utakmica, a tako je bilo i do posljednjeg zvižduka, pa se nakon regularnog dijela pristupilo produžecima.

Dodatnih 30 minuta nije donijelo promjene. Par solidnih prilika na obije strane, i djelovalo je kao da i jedni i drugi žele da im sudbinu kroje penali.

To se i dogodilo.

Pri šutiranju sa kreča igrači oba tima bili su precizni, sve do pete serije, a nakon što je Kšištof Pjontek savladao Denija Vorda u tragičara nacije izrastao je Danijel Džejms. Veznjak Lidsa nije realizovao odlučujući jedanaesterac što je značilo da Poljaci mogu da krenu sa slavljem.

Vels – Poljska 0:0 (4:5 nakon penala)