TOTENHEM PLATIO CEH NA ENFILDU

Salah ispisao istoriju Premijer lige

Totenhem je imao šansu da se nakon poraza Aston Vile od Brajtona uključi u borbu za četvrto mjesto u Premijer ligi koje vodi u Ligu šampiona, ali nije preživio Enfild. Liverpul je pobijedio, prvi put nakon dva meča – 4:2 (2:0).

Odbrana gostiju je prvi put popustila u 16. minutu. Kodi Gakpo je sa lijeve zavrnuo na suprotnu stativu, gdje je Mohamed Salah zatresao mrežu.

Egipćanin je tako ušao u istoriju Premijer lige kao prvi igrač koji je upisao 10 i više golova i 10 i više asistencije u tri uzastopne sezone. Salah je takođe tek drugi fudbaler, nakon Vejna Runija, sa dvocifrenim učinkom u obje kategorije tokom pet sezona.

Faraon je inače od dolaska u Evropu najviše golova postigao protiv Mančester junajteda (14) i današnjeg rivala (12). Protiv Totenhema je u Premijer ligi pogađao devet puta, po čemu se izjednačio na vrhu vječne liste kada su dueli Redsa i Pijevaca u pitanju sa Harijem Kejnom.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena Trent Aleksander-Arnold je centrirao sa lijeve strane, Salah šutirao sa sedam metara, Đulielmo Vikario odbio – samo do Endija Robertsona, a Škot tek u 274. nastupu u Premijer ligi pogodio mrežu u dva vezana meča.

Gakpo se upisao u listi strijelaca u 50. minutu, glavom, na ubacivanje Harvija Eliota.

Asistent kod trećeg pogotka postigao je evrogol u 59. minutu, kada je sa oko 20 metara “ubio pauka” u lijevom uglu.

Menadžer Totenhema Angelos Postekoglu je nakon toga napravio trostruku izmjenu, poslao na klupu Dejana Koluševskog, Rodriga Bentankura i očajnog Emerson Rojala. Ipak, bilo je kasno da se uradi nešto više.

Umjesto Bentankura je ušao Rišarlison, koji je u 72. minutu proslijedio loptu u mrežu nakon ubacivanja Brenana Džonsona po zemlji.

Brazilac je pet minuta kasnije asistirao Heung Min-Sonu koji je rutinski zatresao mrežu sa sedam metara.