BUNDESLIGA / 31. KOLO

Šeško i Openda za Ligu šampiona

Situacija u Bundesligi se polako kristališe. Nakon što smo u pretprošlom kolu saznali ko je šampion Njemačke, u 31. kolu Lajpcig je ubjedljivo savladao Borusiju Dortmund 4:1, u direktnom okršaju za mjesto koje vodi u Ligu šampiona.

Gosti su bolje otvorili meč i poveli već u 20. minutu kada je mrežu zatresao Džejdon Sančo, ali je samo tri minuta kasnije Luis Openda pogodio na asistenciju Ćavija Simonsa.

Lajpcig je zatim zaigrao bolje, a kao nagrada stigao je pogodak u samom finišu prvog poluvremena. Strijelac je bio Benjamin Šeško.

Kako su završili prvo, tako su igrači Lajpciga otvorili drugo poluvrijeme – pogotkom. Ovoga puta u listru strijelaca upisao se Mohamed Simakan na asistenciju danas odličnog Opendea za velikih 3:1.

Tačku na meč, deset minuta prije kraja utakmice konačan rezultat postavio je Kristof Baumgartner.

Nakon ove utakmice Lajpcig se učvrstio na četvrtoj poziciji sa 62 boda, odnosno pet više od današnjeg rivala.