NIKOLA TANASKOVIĆ

“Energija i odbrana od starta moraju biti bolje, ne smijemo dozvoliti Partizanu da se odlijepi”

Košarkaši Budućnosti će u utorak od 18 časova igrati za goli život u polufinalu plej-ofa ABA lige. Plavi moraju savladati Partizan ukoliko žele da produže boravak na Jadranu ove sezone.

Stiče su utisak da su izabranici Andreja Žakelja mogli više u prvom meču (67:78). Crno-bijeli su se nudili, ali su Podgoričani propustili nekoliko prilika da se potpuno uključe u igru i naprave brejk.

Mislim da nismo bili pravi, falilo je energije i bolje odbrane. Promašili smo nekoliko otvorenih šuteva, ali mislim da je prije svega, nedostajalo više energije kako bismo imali veće šanse za trijumfom, a i ovako smo mogli do pobjede“, rekao je centar Budućnosti, Nikola Tanasković.

Nekadašnji košarkaš Partizana je dodao:

Spremamo se najbolje što možemo da izjednačimo na 1-1 i vratimo se u Beograd“.

Tanasković je zatim govorio šta on i saigrači treba da poprave u drugom meču.

Moramo, prije svega da bolje uđemo u meč. Ne smijemo dopustiti da već nakon 10 minuta imamo dvocifreni zaostatak i da primimo toliki broj poena (27) u prvoj četvrtini. Sa većom energijom i željom, mislim da će sve doći na svoje i da ćemo slaviti“.

Centar Plavih je na kraju poslao poruku navijačima.

Pozivam ih da dođu i da nas podrže, da napunimo Moraču i napravimo atmosferu za pamćenje“, zaključio je Nikola Tanasković.