CRNOGORSKI DERBI

Fantastični Dan-Martin čuva Mornar

Košarkaši Mornara vezali su drugu pobjedu u ABA ligi trijumfom u crnogorskom derbiju nad ekipom SC Derbija 91:86 (26:22, 36:21, 13:23, 16:20).

Izabranici Mihaila Pavićevića su ubacili 36 poena za četvrtinu, odnosno 62 za poluvrijeme, imali 19 poena prednosti, ali su na kraju strahovali i ko zna šta bi bilo da u timu nisu imali fantastičnog Tavijana Dan-Martina.

Na startu utakmice je na snazi bila rezultatska klackalica dok Pavićević na parket nije poslao Dan-Martina. Amerikanac je sa šest vezanih poena donio domaćima prvo ozbilnije vođstvo (30:22). Omaleni plejmejker je u parcijalu u finšu prve i prvoj polovine druge četvrtine za sedam minuta ubacio 16 poena.

Prvi put dvocifrenu prednost Ponos Bara je imao nakon poena Uroša Lukovića sredinom drugog perioda (43:34), dok su na poluvrijeme otišli sa 19 poena viška (62:43).

U drugom poluvremenu su rivali zamijeni uloge. Studenti su sa mnogo boljom energijom izašli na parket i trojkom Nikole Pavlićevića u 36. minutu prišli na samo minus tri (80:33).

Dan-Martin i Aleks Gavrilović su odbili taj napad Podgoričana (87:80), da bi Luka Bogavac, Tomislav Ivišić i Obri Dokins potpuno vratili neizvjesnost u meč (87:84), minut i 17 sekundi prije kraja.

Tada je stvari u svoje ruke uzeo Dan Martin. Prvo je pogodio za dva poena, a zatim asistirao Entoniju Luisu, koji je iz prodora pogodio za 91:86, sedam sekundi do kraja utakmice.

Dan Martin je meč završio sa 35 poena. Nemanja Vranješ je dodao 12, Luis 11, a Dvajt Marej 10 poena.

U poraženom timu su dvocifreni bili Ivišić sa 19, Luka Bogavac sa 16 i Pavlićević sa 11 poena.