DEJAN JAKARA

“Izašli smo na parket kao da igramo protiv juniora”

Košarkaši SC Derbija pretrpjeli su četvrti vezani poraz. Poslije Splita, Zadra i Igokee, lošu ocjenu su Studenti, pogotovo za predstavu u prvom poluvremenu, zaslužili i protiv Mornara (86:91).

Igubili smo utakmicu u prvom poluvremenu, primili smo čak 91 poen za 40 minuta. Dobro smo radili, dobro smo trenirali, ali onda dođe utakmica i uvod kao da igramo protiv juniora. Primili smo 32-34 poena iz reketa, na kraju 38. Možda je to zbog neke presije naših košarakaša u glavi da moramo da dobijemo nakon tri poraza. Nismo se držali dogovora. U drugom poluvremenu, kada smo vidjeli da nemamo što da izgubimo, pojačali smo agresivnost i fokus prišli smo na jedna posjed rivalu“, rekao je trener SC Derbija, Dejan Jakara.

Malo čime je slovenački strateg bio zadovoljan.

Jedina satisfakcija može biti što smo izgubili manjom razlikom nego što smo dobili Mornar kući. Vjerujem u ove igrače, ali nemoguće je da protivnički košarkaš od 10 do 15 puta jednim driblingom uđe u naš reket. Kad podignemo fokus, kad komuniciramo između sebe sve izgleda bolje. Samo tako možemo da dobijemo utakmicu jer imamo atletiku i možemo dobro da igramo odbranu“, dodao je Jakara.

SC Derbi je ispao iz zone plej-ofa, a u narednom kolu Studente očekuje težak meč sa Cedevita Olimpijom u Podgorici.