JOŠ JEDNA MAJSTORICA U EVROLIGI

Kneževi preživjeli pakao Ulker arene

Košarkaši Fenerbahčea poraženi su samo dva puta u regularnom toku Evrolige, od Crvene zvezde i Anadolu Efesa, ali i večeras, kada je bilo najvažnije, kada su mogli da ovjere plasman na fajnal-for.

Monako je pobijedio u pravoj rovovskoj borbi u paklu Ulker areni od Monaka (62:65), pa će majstorica u Monte Karlu, 8. maja, odlučivati putnika na završni turnir u Berlinu.

Kneževi su vodili 2:0 i 4:2, nakon čega su domaći držali situaciju pod kontrolom, ali ni jednog momenta nisu imali prednost veću od osam poena.

Pri rezultatu 52:49 u 33. minutu, gosti su sa sedam vezanih poena preuzeli konce igre u svoje ruke.

Marko Gudurić je trojkom za 62:63, 21 sekund prije kraja vratio ekipi Šaranusa Jasikevičijusa nadu da može do pobjede.

Domaći su se nakon toga odbranili, Skoti Vilbekin je pokušao da donese trijumf, ali je promašio flouter, pet sekundi prije poslednjeg zvuka sirene.

Saša Obradović je tražio tajm-aut, nakon čega su njegovi košarkaši izveli loptu ispod svog koša. Odbrana Fenera se nije snašla i Donta Hol je zakucao za kraj.

Upravo je Hol bio iks faktor, ne zbog poena (šest) već zbog odlične odbrane u poslednjoj četvrtini. Možda i momenat koji je presudio pobjednika bila je njegova “rampa” kada je Gudurić želio polaganjem da završi kontranapad za preokret turskog tima. Prednost je pred ulazak u poslednji minut ostala na strani Monaka…

Pobjednike je predvodio Eli Okobo sa 13 poena. Donatas Motiejunas i Majk Džejms upisali su po 10 poena.

Kod Fenerbahčea 14 poena Gudurića, 11 Vilbekina i po 10 Jorgosa Papajanisa i Najdžela Hejs-Dejvisa.

Za sada je samo Real Madrid čekirao kartu za Madrid, dok će pored Monte Karla majstorice igrati u Atini, gdje će se sastati Panatinaikos i Makabi i Barseloni, gdje domaći istoimeni tim dočekuje Olimpijakos.

Peti mečevi na programu su 7. i 8. maja.