Loše vijesti za Mornar iz Slovenije

Utakmicama između Zadra i Partizana, odnosno Crvene zvezde i Splita biće spuštena zavjesa na polusezonu ABA lige. Sada je međutim jasno da košarkaše Mornara čeka vraški težak posao kako bi zadržali status člana elitnog ranga klubova sa prostora bivše SFR Jugoslavije.

Izabranici Mihaila Pavićevića su sinoć u 13. kolu poraženi od FMP Železnika na svom parketu i prvi krug su okončali sa učinkom od samo jedne pobjede i 12 poraza.

Loše vijesti za Ponos Bara stigle su danas iz Slovenije, gdje je Krka savladala Borac iz Čačka rezultatom 89:90 i tako došla do trećeg trijmfa.

Zeleni iz Novog Mesta su pretposlednji na tabeli, a u drugom dijelu takmičenja će dočekati Barane.

Krka je u duelu sa Borcem u finišu druge četvrtine preuze kontrolu nad utakmicom dozvolivši gostima da samo jednom povedu do kraja meča. Dogodilo se to u 33. minutu kada je bivši centar SC Derbija sa pet vezanih poena donio timu Dejana Mijatovića preokret (73:71).

Domaći su nakon toga napravili seriju 11:0 i za Čačane više nije bilo povratka. Prednost Krke se do finiša kretala u rasponu od sedam do maksimalnih 11 poena razlike.

Jan Špan sa 23 poena i samo tri promašaja (5-4 za dva, 7-5 za tri poena) predvodio je povratnika u ABA ligu do važne pobjede. Bivši centar Budućnosti, Darko Planinić, isporučio je 15 poena, Marko Radovanović je ubacio 12, a Leon Stregar i Ajzea Kazins postigli su po 10 poena.

Samo sedam košarkaša postizalo je poene za Borac. Najefikasniji među njima bio je Ronaldo Segu sa 18, Tajlan Birts postigao je 17, Tasić 15, Aleksa Uskoković 10 poena.