Tornado oduvao crno-bijele

Veliko iznenađenje u 13. kolu ABA lige priredili su košarkaši Zadra. Dalmatinci su na svom parketu u stilu svoje navijačke grupe Tornado oduvali Partizan 84:68 (20:13, 27:21, 16:16, 21:18).

Zadrani su uvijek bili neugodan rival za Beograđane, Partizan se prije dvije godine provukao u dvorani “Krešmir Ćosić”, ali večeras nije mogao ništa protiv razigranih Luke Božića i družine.

Ekipa Danijela Jusupa je vodila od početka do kraja utakmice. Mnogo bolje su domaći ušli u meč i trojkom Darija Drežnjaka već u 13. minutu stekli 14 poena viška (34:20).

Crno-bijeli su enegetski bili na niskom nivou, Zadrani to itekako koristili i pogotkom Božića na startu drugog poluvremena poveli 15 razlike (49:34).

Vodio je Zadar par trenutaka kasnije 52:37, nakon čega je Parni valjak zaigrao bolje u odbrani, dok su u napadu Pi-Džej Doužer sa četiri poena, Kevin Panter i Alen Smailagić napravili seriju 9:0 i vratili Beograđane u igru (52:46) u 36. minutu.

Propustio je tim Željka Obradovića dva napada da dodatno smanji zaostatak, Doužer je promašio dva bacanja, što su iskoristili Ramljak sa polovičnim učinkom sa linije za penale i Drežnjak trojkom da vrate domaćinu dvocifrenu prednost (56:46).

Panter je 32 sekunde prije kraja treće dionice pogodio 61:50, a onda je stvari u svoje ruke uzeo Božić. Bivši košarkaš Budućnosti isporučio je sedam poena i uz pomoć Marka Ramljaka napravio seriju 9:0 kojom je Zadar stekao 20 poena prednosti (70:50). Poslije trojke Drežnjaka u 33. minutu domaći su pobjegli na maksimalnih plus 21 (76:55) i tada je sve bilo jasno.

Problem za Obradovića više od poraza mogu da predstavljaju povrede Doužera i Smailagića.

Božić sa 26 poena, devet skokova i devet asistencija predvodio je Dalmatince do pobjede. Poen manje upisao je Drežnjak, dok je Ramljak upisao 15 poena. Još samo tri košarkaša su postizala poene za domaće i to Lovre Mazalin (4), Petar Vujačić (3) i Karlo Žganec (2).

U Partizanu je najefikasniji bio Tristan Vukčević sa 16 poena. Dvocifreni u poraženom timu su bili i Zek Ledej sa 11 i Doužer sa 10 poena.