Izgubljena bitka sa Mađarima u Minhenu

Crna Gora izgubila je od Mađarske 24:26 u prvom kolu grupe C na Evropskom rukometnom prvenstvu. Naša selekcija jurila je cijelo vrijeme suparnika, ali na kraju nije uspjela da izbori makar remi, čime je porazom započela učešće u Minhenu.

Bila je to prava bitka iz koje su, nažalost, Mađari izašli kao pobjednici i time preuzeli lidersku poziciju u grupi.

Starnim golovima Branka Vujovića Crna Gora je povela 1:0 i 2:1, a onda su Mađari preokrenuli uz tri vezana gola Mate Lekaija. Selekcija Ćeme Rodrigeza lako je probijala centralni dio naše odbrane, ali je na drugoj strani nakon dva gola Vuka Borozana (četiri puta pogađao u prvom dijelu) proradio Miloš Vujović (četiri gola iz pet šuteva) i, uz nekoliko intervencija Nebojše Simića, donio Lavovima poravnanje 7:7.

Selektor Vlado Šola puno je rotirao na bekovskim pozicijama, a Mađarska u međuvremenu preko Zolta Krakovskog stigla do tri gola prednosti (13:10 i 14:11) u finišu poluvremena. Ipak, Crna Gora je do odmora uspjela da stigne do novog izjednačenja golovima Nemanje Grbovića, Stefana Čavora i Arsenija Dragaševića, koji je osvojio loptu, a potom u nastavku akcije od stative i uz devijaciju golmana poslao loptu u mrežu za svoj treći gol i 14:14 pred predah.

Golmani Nebojša Simić sa jedne i Kristof Lazlo Palašić u prvih 30 minuta imali su po pet odbrana. Prvi iz 19, a drugi iz 18 šuteva na gol.

U drugom dijelu Mađari su uz tri gola Bensa Banhidija ponovo poveli tri razlike u 38. minutu (19:16). Međutim, golovima Branka Vujovića i Dragaševića ponovo smo se vratili u igru (19:19), ali i ostali u 41. minutu bez odbrambenog igrača Vuka Lazovića, koji je zaradio treće isključenje, a time i crveni karton.

No, nevoljama tu nije bio kraj. Odmah potom povrijedio se kapiten Mirko Radović, koji je nezgodno doskočio te je morao da napusti parket. Zamijenio ga je Luka Radović i pogodio iz “mrtvog ugla” u novoj potjeri za suparnikom, koji je držao gol prednosti.

Crna Gora imala je brojne prilike da ponovo izjednači, ali su tehničke greške u finišu utakmice svezale noge našim rukometašima. Uprkos napadu za remi na kraju Mađari su sa zvukom sirene pečatirali konačnih 26:24.

Dragašević i Borozan postigli su po šest pogodaka, a Miloš i Branko Vujović po četiri, dok je Simić skupio 11 odbrana.

Banhidi je bio najefikasniji igrač Mađarske sa šest golova, dok se Lekai pet puta upisao u strijelce. Golman Palašić meč je završio sa devet intervencija.

Naša selekcija za dva dana, u nedjelju od 18 sati igra sa Islandom, dok je 16. januara čeka duel sa reprezentacijom Srbije.