CRNA GORA - SLOVENIJA 26:30

Adžić ostavio Lavice bez Olimpijskih igara poslije 16 godina

Crnogorske rukometašice nisu uspjele da izbore kartu za Olimpijske igre u Parizu. U ključnom meču za plasman od Lavica bolja je bila reprezentacija Slovenije koju predvodi Dragan Adžić – 30:26.

Za Crnu Goru će ovo biti prve propuštene Olimpijske igre još od 2008. godine, dok je Adžić sa Slovenijom ispisao istoriju s obzirom da je ovo njihov prvi odlazak na Igre.

Od početka problemi u napadu su bili i više nego očigledni, kao i u meču sa Njemačkom juče. Prva tri gola Lavica došla su sa linije sedam metara, a prvi gol iz igre u 12. minutu postigla je Dijana Mugoša i smanjila na 5:4.

U 15. minutu izabranice Bojane Popović suočile su se sa novim problemom. Tatjana Brnović zaradila je dva isključenja brzo i bilo je jasno da će do kraja meča morati da bude obazriva u odbrani. Slovenija je uglavnom imala rješenje za našu odbranu i u 17. minutu povela je sa, do tada, maksimalnih četiri gola razlike, 8:4, pa je naša selektorka bila prinuđena da zatraži minut odmora.

Do poluvremena Lavice su uspjele samo da se spuste na tri gola minusa – 14:11. Sve to uz fantastičnu Armel Atingre koja je u prvom poluvremenu sakupila čak 11 odbrana.

Nije se slika na terenu promijenila previše u drugom poluvremenu, štaviše, kako je vrijeme odmicalo tako je i Slovenija bila sve dalje i dalje. Po prvi put pet razlike (20:15) bilo je u 43. minutu, a Bojana je pokušala tajmautom da razmrda tim. To je uspjelo samo na kratko. Lavice su sa dva brza gola za dva minuta prišle na 20:17, ali ubrzo se igra našeg tima potpuno raspala.

Najdalje od Slovenije Lavice su bile u 50. minutu kada je rezultat na semaforu bio pomalo razočaravajućih 25:18. Do kraja Crna Gora je uspjela jednom da smanji na tri razlike, ali poslije svega poraz rezultatom 30:26.

Crna Gora olimpijske kvalifikacije završava sa jednom pobjedom i dva poraza.