EHF LIGA ŠAMPIONA

Budućnost igrala 25 minuta i nestala – Odenze protutnjao Podgoricom

Budućnost igrala samo 25 minuta, FOTO: Dejan Starčević

Pokošen virusom, koji je poremetio koncepciju i pripremu za utakmicu protiv moćnog rivala, tim Budućnosti je u posljednjem meču EHF Lige šampiona pred svojim navijačima bio konkurentan Odenzeu samo 25 minuta i onda nestao sa parketa Bemax arene – na kraju 33:17 za danski tim. Podsjetimo da je prvi međusobni susret ovih rivala u tekućoj sezoni elitnog takmičenja završen 39:24.

Iako semafor ne govori tako, Budućnost je odlično parirala znatno iskusnijem rivalu u prvih 30 minuta. Fantastičnim rješenjima u napadu, a najljepše bilo je kada je izvrsnu asistenciju Vanese Agović supertalentovana Jelena Vukčević cepelinom pretvorila u gol, podgorički sastav je dobrano namučio danski tim.

Poslije početnih 1:0 imala je Budućnost i 13:11 u 26. minutu novim pogotkom Jelene Vukčević koja je u prvom poluvremenu bila najbolja i najefikasnija rukometašica u Bemax areni sa pet golova iz isto toliko pokušaja. I kada je mirisalo da će crnogorski šampion zaokružiti maestralnih 30 minuta, Odenze je ubacio u veću brzinu, brzo preokrenuo, Maja Savić tajm-autom nije uspjela da poremeti ritam protivnika koji je serijom 5:0 odlepršao na 16:13.

U drugom poluvremenu domaćin nije imao snage da se suprostavi skandinavskom gigantu, samim tim je popustila i koncentracija igračicama u plavo-bijelim dresovima. U napadu se potpuno raspala igra Budućnosti što najbolje potvrđuje podatak da je za 15 minuta igre u drugom poluvremenu postigla svega dva pogotka, dok se Odenze razletio parketom Bemax arene i do dvocifrene prednosti stigao na polovini drugog dijela meča – 25:15.

U taboru našeg predstavnika Jelena Vukčević ubjedljivo najefikasnija sa sedam golova, tri je postigla Tanja Ivanović, po dva Nikolina Marković i Ivana Godeč, a po jednom su se upisale Anastasija Marsenić, Mari Plamenova Tomova i Ivona Pavićević.

Za pobjedničku ekipu Andrea Hansen sedam golova, dok je Maren Ardal postigla pet.

Sezonu Lige šampiona Budućnost će završiti u Njemačkoj 17. februara gostovanjem Bitighajmu. U proteklim mečevima dvostruki prvak Evrope sakupio je pet bodova – dva puta je bio bolji od švedskog Savehova, a remizirao je sa Brestom u Francuskoj.