CRNA GORA - PARAGVAJ 30:25

Lavice krenule pobjedom, ali igra zabrinjava

Rukometašice Crne Gore teže od očekivanog savladale su Paragvaj na startu kvalifikacija za Olimpijske igre – 30:25.

Nisu naše djevojke blistale na startu, kao da je trebalo vremena da uđu u pravi ritam. Paragvajke su to iskoristile i gotovo konstantno vodile do 25. minuta. Lavice su samo jednom povele do tog momenta i to u 10. minutu (6:5), a jedina raspoložena bila je Dijana Mugoša koja je držala naš tim u priključku.

Ipak u posljednjih pet minuta tim Bojane Popović je pronašao svoj ritam, ubrzao tempo meča i Paragvaj to više nije mogao da isprati. Prvo poluvrijeme zaključeno je serijom 5:0 i vođstvom od 17:12.

Međutim, drugo poluvrijeme nije počelo dobro. Paragvaj je u prva tri minuta igre uspio da se serijom 3:0 odmah spustio na samo dva gola zaostatka – 17:15. Ponovo smo se odvojili vrlo brzo na pet razlike poslije peterca Mugoše (21:16) i činilo se da tu lomimo meč.

Ispostavilo se da nije bilo ni blizu tako. Žilave Paragvajke su se ponovo vratile i pri rezultatu 22:21 prinudile Bojanu Popović da zatraži tajmaut. U posljednjih 15-ak minuta igre ušlo se u ritmu gol za gol gdje su Lavice konstantno imale prednost, ali ista nije bila veća od dva gola.

Na tačno tri minuta do kraja golom Ivone Pavićević naš tim je otišao na tri gola razlike (28:25) i čini se konačno slomio južnoameričku selekciju. Pobjedu su golovima potvrdile Jelena Despotović i Tatjana Brnović za konačnih 30:25.

Dijana Mugoša je bila najefikasnija sa čak devet golova. Pet je upisala Jelena Despotović, a po četiri su dodale Itana Grbić i Anastasija Marsenić. Tatjana Brnović je postigla tri, a Nina Bulatović i Ivona Pavićević dva gola. U strijelce se jednom upisala Tanja Ivanović.

Njemačka – Slovenija 31:25

CRNA GORA – Paragvaj 30:25