BOJANA POPOVIĆ

“Teško je igrati ovakve utakmice, najvažnije da su svi zdravi, spremamo se za naredni meč”

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore slavila je na startu kvalifikacija za Olimpijske igre protiv Paragvaja, 30:25, ali daleko od toga da je sve bilo idealno. Čak štaviše čini se da ima dosta toga što može zabrinuti pred duele sa mnogo snažnijim ekipama kao što su Njemačka i Slovenija.

Selektorka Bojana Popović priznaje da poslije dobrog finiša prvog poluvremena nije očekivala ovako dramatično drugi dio igre.

Ovo su utakmice kada je stav samo da se odradi posao, a u subotu je ono glavno i tako je i bilo. Pokušavale smo da pronađemo ritam, nezgodne su. Prvih 15 minuta smo probale da se adaptiramo, pa je posljednjih 10 minuta prvog poluvremena sve bilo okej i mislila sam da će u drugom sve biti lakše“, započela je selektorka.

Sudijski kriterijum odgovarao je ekipi Paragvaja, a to je prinudilo naš tim da se dugo brani.

Međutim, sudijski kriterijum je bio da puste predugo njihov napad i onda nam padne koncentracija u odbrani, a one su nezgodne, male, i teško ih je stizati i čuvati. Našli smo rješenje sa “5-1” da smanjimo njihov protok lopte, a neke stvari nismo ni koristili što ćemo koristiti u narednim utakmicama“, smatra Popović.

Ističe da je teško igrati utakmice za koje su se manje spremale, ali da glava nije smjela biti okrenuta ka suboti. Ipak, najvažnije da su sve djevojke zdrave i sada na miru može da se sprema ono što se očekuje u subotu, a to je duel protiv Njemačke.

Teško je igrati utakmice za koje smo se manje spremale i za koje je najbitnije da se odrade i onda to bude ovako. Glave djevojaka su okrenute ka suboti, a to ne može, možda mogu Norveška i takve reprezentacije, ali mi još uvijek ne. Paragvajke igraju sa karakterom i borbeno. Samo ime protivnika nama Balkancima smeta da damo pravi stav i odnos kao kad igramo sa najjačima. Svi su okej što je najvažnije i idemo da se spremamo za ono što nas očekuje za vikend“, jasna je Bojana.

Atipično igra Paragvaj i vidjelo se da njenom timu to ne odgovara. Međutim, smatra da će sve to biti drugačije protiv Njemačke i Slovenije s obzirom da je njihov stil igre prilagodljiviji za Lavice u odnosu na današnji.

Paragvaj je non stop napolju, sjeckaju igru, ali im je tranzicija loša i žurili smo da to valurizujemo i ako se prokocka napad zbog neke greške onda opet minut i po do dva mora da se igra odbrana i djevojke postaju nervozne što je normalno. Međutim, na to smo upozoravali. Druga slika će biti za vikend jer se igra taj evropski rukomet i to nam je prilagodljivije“.