Dinamo za osam minuta drugog poluvremena srušio snove Kuča i drugova

Fudbaleri zagrebačkog Dinama su ugrabili poslednju kartu za šesnaestinu finala Lige konferencija, pošto su u direktnom obračunu za drugo mjesto C grupe savladali Balkani sa 3:0.

Zarepčani su otpor Edvina Kuča (igrao do 71. minuta) i drugova slomili u drugom poluvremenu, tačnije za osam minuta. Za goste iz Suve reke su kobni bili prekidi. Modri su poveli u 69. minutu, kada je nakon centaršuta iz kornera Josipa Mišića, Dino Perić bio najviši u skoku i glavom zatresao mrežu. Samo tri minuta kasnije ponovo je Mišić izveo korner, defanzivci Balkanija nisu uspjeli da rasčiste opasnost, golman Kolići kratko odbio loptu, a na pravom mjestu je bio Bruno Petković. Gosti su nakon toga krenuli na sve ili ništa, ujedno ostavivši veliki prostor izabranicima Sergeja Jakirovića. Brzonogi Japanac Takuro Kaneko je u 77. minutu iskoristio brisani prostor i sam se stuštio ka šesnaestercu protivnika, da bi ga sa leđa oborio Delova. Španski sudija Bengoećea je dosudio najstrožu kaznu, a siguran sa kreča je bio Petković i postigao svoj drugi gol.

Grupu C su sa stopostotnim učinkom završili fudbaleri Viktorije Plzen. Česi su u poslednjem kolu sa 3:0 savladali Astanu. Svih 90 minuta za kazahstanskog šampiona odigrao je Žarko Tomašević.

Rezultatski značaj imala su još dva meča. Makabi iz Tel Aviva je u borbi za prvo mjesto u B grupi i direktan plasman u osminu finala savladao Gent sa 3:1. Dvoboj za istu kotu u grupi D između Klub Briža i Bode Glimta pripao je Belgijancima (3:1). U istoj grupi je Bešiktaš na gostovanju Luganu upisao prvu pobjedu u ovogodišenjem takmičenju.

Predstavnik klubova sa prostora bivše SFR Jugoslavije, Olimpija, ostvarila je Pirovu pobjedu na gostovanju Slovanu u Bratislavi (2:1). Slovan ide među 32 najbolja kluba, dok će Lil direktno u osminu finala, pošto je opravdao ulogu favorita protiv Ki Klaksvika (3:0) i zauzeo prvo mjesto u A grupi.