BRIŽ U POLUFINALU LIGE KONFRENCIJA

Đutgla utišao Tumbu

Goto: Nikola Krstic/BELGA/PIXSELL

Grčki PAOK neće stići do prijestonice svoje zemlje, Atine i finala Lige konfrencija. Crno-bijeli iz Soluna su nakon Belgije, poraženi i na svojoj Tumbi od Klub Briža.

Belgijanci su završili posao već u prvom poluvremenu (2:0), a oba gola postigao je Španac, Feran Đutgla.

Kiriani Sabe je u 33. minutu sa lijeve strane po paraleli uposlio Katalonca, a ovaj rutinski realizovao šansu.

Taman kad su se fudbaleri oba tima spremali da se upute ka svlačionicama jednu dugu loptu je dobro prihvatio Mihal Skoras, šutirao, njegov udarac je odbio golman domaćih, ali je na pravom mjestu bio Đutgla, i upakovao loptu u mrežu.

Klub Briž će u polufinalu igrati sa Fiorentinom, koja je u produžecima eliminisala Viktoriju Plzenj.

Drugi par čine Aston Vila i pobjednik dvoboja Fenerbahčea i Olimpijakosa, gdje se igraju produžeci.

Lil – Aston Vila 2:1 (1:0) /prvi meč 1:2/ penali 4:5