SERIJA A / 35. KOLO

Florenci pogodio poslije 728 dana, Đenova produbila krizu Milana

Fudbaleri Đenove danas su na San Siru produbili krizu Milana remijem u 35. kolu Serije A – 3:3. Rosoneri ne znaju za pobjedu već šest uzastopnih mečeva iliti od 6. aprila kada su nadigrali Leće (3:0).

Domaći su loše otvorili meč. Fikajo Tomori je neoprezno oborio Alesandra Voljaka u svom šesnaestercu, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran penaldžija bio je Mateo Retegi.

Uslijedio je očekivan pritisak Rosonera, a isplatilo se u posljednjem minutu regularnog dijela prvog poluvremena. Samuel Čukvueze je centrirao u peterac gostiju, a sam je ostao Alesandro Florenci i pogodio glavom.

Italijanskom beku ovo je prvi pogodak poslije 728 dana. Posljednji put je strijelac bio 8. maja 2022. godine protiv Verone. Takođe, ovo mu je prvi gol na, za njega, domaćem terenu poslije maja 2019. kada je u dresu Rome na Olimpiku tresao mrežu Juventusa.

Ponovo je Milan dekoncentrisano ušao u meč, ovoga puta u drugo poluvrijeme. Samo tri minuta igre bilo je potrebno Đenovi da ponovo smjesti loptu iza leđa Majka Menjona. Voljako je centrirao, a sam između dva štopera Milana ostao je Kejleb Ekuban koji je pogodio za 2:1.

Rosoneri nisu odustajali. U 72. minutu uspjeli su da izjednače. Florenci je centrirao iz kornera, a najviši u skoku bio je Mateo Gabija.

Potpuni preokret stigao je samo tri minuta kasnije. Kristijan Pulišić je nabacio, a sa pet metara Olivije Žiru je “poklopio” loptu iz voleja i po prvi put na današnjem meču donio vođstvo Milanu.

Međutim, nije to bilo sve od golova na San Siru za danas. U 87. minutu Morten Torsbi je centrirao ka Retegiju, ali je lopta od Malika Tijaa, defanzivca Milana, završila u mreži domaćina i tako je postavljen konačan rezultat u Milanu.

Kaljari – Leće 1:1