GOLMAN COLAKIS HEROJ

Jovetin Olimpijakos prvi put u istoriji u polufinalu evropskog takmičenja

Olimpijakos, Stevana Jovetića, preživio je pakao Šukru Saračoglu stadiona i prvi put će igrati u polufinalu nekog evropskog takmičenja.

Pirejci su nakon trijumfa od 3:2 na Karaiskakisu, poraženi u Istanbulu 0:1, a pošto nakon produžetaka ni jedna ekipa nije postigla gol, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, gdje su Grci nakon prave drame i bravura dvojice golmana bili uspješniji sa 3:2 i došli na korak od plasmana u finale Lige konferencija, koje će se igrati u Atini, na stadionu velikog rivala crveno-bijelih, AEK-a.

Heroj je bio Konstantinos Colakis. Dvadesetjednogodišnji golman je već na otvaranju penal-ruleta pogodio gdje će šutirati Dušan Tadić, u trećoj je seriji odbranio udarac Džengiza Undera, dok je u petoj rastužio iskusnog Leandra Bonućija i domaće navijače.

Fenerbahčeu nije pomoglo što je Dominik Livaković u drugoj seriji pročitao udarac Jusefa Al Arabija i u petoj Rodineja. Brazilac je šutirao, Livaković skrenuo loptu koja se od prečke odbila na gol liniju. Ipak, i to je bilo premalo za Fener.

Jedini gol u regularnom toku meča postigao je Irfan Kahveči već u 11. minutu. Lopta je išla sa lijeve na desnu stranu, preko Srbina Tadića, Poljaka Sebastijana Šimanskog do iskusnog Turčina, koji je sa 14 metara poslao uz prvu stativu.

Kapiten crnogorske reprezentacije, Stevan Jovetić, odigrao je prvo poluvrijeme za grčke Legende.

Olimpijakos će se za finale boriti sa Aston Vilom. Klub iz Birmingema je nakon jedanaesteraca eliminisao Lil. Drugi par čine prošlogodišnji finalista, Fiorentina i Klub Briž.

Lil – Aston Vila 2:1 (1:0) /prvi meč 1:2/ penali 4:5