Rubežić standardan u velikoj pobjedi nad Ajntrahtom, riješene tri dileme

U mečevima poslednjeg kola Lige konferencija koje su igrane od 18.45 sati postojale su samo tri nepoznanice – ko će se iz E grupe pridružiti Aston Vili u eliminacionoj rundi, ko će u G grupi izvisiti iz trija FenerbahčeLudogorecNordsjeland, kao i ko će uz Fiorentinu iz F grupe i na proljeće igrati u Evropi, Genk ili Ferencvaroš.

U direktnom obračunu Legija je nokautirala AZ Alkmar 2:0 pogocima Ribeira i Kramera.

Šampion Bosne i Hercegovine, ekipa Zrinjskog, se od Evrope oprostila časnim remijem sa Aston Vilom (1:1).

Povela je ekipa Unaija Emerija u Mostaru golom Nikola Zaniola u 61. minutu, ali je Matija Malekinušić golom u 87. minutu izjednačio.

Za razliku od Zrinjskog, drugi predstavnik regiona u Ligi konferencija, Čukarički, debitantski nastup u grupnoj fazi nekon evropskog takmičenja završio je naslavno, sa svih šest poraza. Čuki u poslednjem kolu protiv Genka nije pomogla ni činjenica da je od 33. minuta imala igrača više. Belgijanci su slavili 2:0 golovima Hejnena i Pejncil ali se ispostavilo da je to bila Pirova pobjeda za Genk, pošto je Ferencvaroš remizirao sa Violom (1:1), što mu je bilo dovoljno da se plasira među 32 najbolja tima.

Nordsjeland je poslednje kolo dočekao sa bodovnom prednošću u odnosu na Fenerbahče i Ludogorec, koje je kod kuće savladao sa 6:1 i 7:1, ali je na kraju ostao bez evropskog proljeća. Danci su poraženi večeras u Razgradu 0:1, dok je Fener, uz dva gola Edina Džeka i jedan Dušana Tadića odradio posao protiv Spartak Trnave (4:0) i zajedno sa Ludogorecom prošao dalje. Ispostavilo se da je Nordsjeland skupo koštao remi sa Spartakom iz Trnave u na svom terenu u 4. kolu. Bio je to jedini bod Slovaka u ovosezonskoj kampanji.

Crnogorski reprezentativac Slobodan Rubežić odigrao je svih 90 minuta za Aberdin koji se od Evrope oprostio velikom pobjedom nad Ajntrahtom iz Frankfurta – 2:0.