NJEMAČKA - CRNA GORA 28:24

Njemice prejake, sa Adžićem za OI

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Njemačke u drugom meču kvalifikacija za Olimpijske igre u Parizu (28:24) i tako sebe stavila pod pritisak pred posljednji duel sa Slovenijom.

Ništa nije išlo od ruke Lavicama, a o tome najbolje govori i podatak da je prvi gol iz igre Crna Gora postigla posle skoro deset minuta igre.

Lošu ofanzivu i dosta promašaja iskoristile su Njemice koje su vodile glavnu riječ u prvom poluvremenu ali zahvaljujući Armeli Atingre koja je upisala osam odbrana Crna Gora se držala u meču. Matea Pletikosić je u prvom dijelu sa tri gola (dva sa penala) bila najefikasnija.

Očekivala se reakcija Crne Gore i bolja igra u nastavku, ali desio se opozit. Sa četiri brza gola Njemačka je otvorila drugi dio utakmice i otišla na osam golova razlike (15:7) i već tada je bilo jasno da je pred našim djevojkama nemoguća misija.

Preko raspoložene Julije Maidhof (devet golova), Njemačka je lako održavala prednost koja je u jednom trenutku bila i dvocifrena.

Pogađale su Itana Grbić i Jelena Despotović i tako donekle zaustavile rast vođstva domaćina, čak su se Lavice u jednom trenutku spustile i na minus četiri, međutim, prednost je bila dovoljno velika pa su Njemice rutinski privele utakmicu kraju.

Najefikasnija u redovima naše reprezentacije bila je Matea Pletikosić sa devet golova. Dijana Mugoša je postigla četiri, Jelena Despotović i Ivona Pavićević po tri, Itana Grbić i Tanja Brnović po dva, a Nina Bulatović jedna gol.