BOJANA POPOVIĆ

“Mnogo smo promašivali, poslednjih 20 minuta recept za Sloveniju”

Mučile su se rukometašice Crne Gore u prvom duelu na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre u Ulmu. Selektorka Lavica, Bojana Popović je uvjeravala da nema razloga za paniku i da će sve doći na svoje mjesto. Danas je Njemačka nadigrala našu reprezentaciju, a Popovićeva ponovila da će sjutra u meču sa Slovenijom, koji Crvene moraju dobiti ukoliko žele na Olimpijske igre, sve biti kako treba.

Od samog starta smo dali do znanja rivalu da neće biti ni malo lako, što se vidi po niskom rezultatu 4:3 tokom prvih 15 minuta. Odbrana je dobro funkcionisala, dok je napad na momente funkcionisao, a na momente nije. U tim momentima kada je napad funkcionisao nismo pogađali, promašivali smo zicere, pogotovo sa desne strane i široko i sa krila, što je dovelo do toga da se rival odlijepi. Kada smo se stabilizovali u poslednjih 20 minuta i rezultat je bio bolji“, rekla je Popović.

Selektorka Crne Gore je uprkos porazu zadovoljna izdanjem svojih izabranika.

Zadovoljna sam koliko su igračice pružile u odbrani, borile su se do samog kraja. Utakmica nam je donijela dosta dobrog za ono što slijedi sjutra. Dobro je što su osjetile fajt što nije bio slučaj protiv Paragvaja. Ostaje nam sada da se omorimo za odlučujući meč“.

Detalj sa meča. Foto: Stefan Ivanovic/MatchLens

Meč sa Slovenijom bi se i da su Crnogorke slavile protiv Njemačke, morao dobiti.

Znali smo da i u slučaju pobjede ili remija sa Njemačkom, moramo savladati Sloveniju. Drago mi je da su djevojke vidjele neke stvari, da su se razigrale i osjetile kako je igrati sa jakim protivnikom“.

Popovićevu hrabre poslednjih 20 minuta utakmice sa Njemačkom.

Osjećaj iz poslednjih 20 minuta, pogotovo odbrana 5-1 i 6-0 je bio dobar. Kada je odbrana dobra djevojke se osjećaju moćno. Očekujem da sjutra odigramo na isti način i da slavimo“, zaključila je Popović.