PONOVO DVOCIFRENA RAZLIKA

Nova rutinska pobjeda Šolinih pulena

Rukometaši Crne Gore upisali su rutinsku pobjedu i u drugom kontrolnom meču protiv Gruzije u okviru EHF sedmice.

Učesnik poslednjeg Evropskog prvenstva je danas u dvorani Verde izvukao blaži poraz (29:19) od onog sinoć (34:20), ali je ponov bila evidentna velika razlika u kvalitetu u korist naših momaka.

Selektor Vlado Šola je dao poštedu prvom golmanu Nebojši Simiću. Za razliku od prvog meča u protokolu je bio Branko Vujović, a u strijelce se upisalo 11 igrača.

Predvodio ih je Vasilije Kaluđerović sa devet golova, Risto Vujačić je postigao četiri, dok su Miloš i Branko Vujović postigli po tri.

Nikola Matović je upisao šest odbrana u prvom poluvremenu, a Haris Suljević pet u nastavku.

Sledeća akcija Lavove očekuje u maju, kada je na programu baraž za Svjetsko prvensto. Da li će to biti Italija ili Belgija, Crveni će saznati sjutra, kada je na programu revanš između ove dvije selekcije. Azuri su u prvom meču u gostima slavili sa 29:25.